נגיש
top of page
  • ayeletyy

נטוורקינג

"הנטוורקינג האחרון שלי למעשה, קרה באופן טבעי ולא מחושב כשהצעתי לשכנה מזה כארבע שנים כיסאות לחצר, שתכננתי למסור וכבר חשבתי איך לפרסם. ואז אמרתי לעצמי, למה להסתבך?? הכי פשוט להציע לשכנים. מתוך זה נולדה שיחת הכרות עם שכנה שמעולם לא דיברנו וכמה ימים אח"כ בעלה פנה אלhי בשאלה איזu עבודה אני מחפשת וביקש שאתן לו את קו"ח שלי והוא יעביר למחלקת משאבי אנוש. אז הנה עשיתי נטוורקינג - הכי טבעי , ללא כותרת. פשוט הייתי אני"."לא תאמיני. הלכתי לכנס כפי שסיכמנו. הגעתי בדיוק להרצאה המעניינת. בטעות אמרתי לעצמי בקול רם "הוא מעניין". אחת מהנשים בשולחן שמעה אותי וסיפרה שיש בחברה שלו משרה פתוחה והיא תוכל לחבר בינינו. נשארתי פעורת פה."


❤ "נכנסתי לגלידריה והיתה שם חבורה של אנשים לבושים חולצות זהות עם שם החברה רקום עליהן. נראה שהיו בעיצומו של סשן צילומי תדמית או משהו דומה. הסתקרנתי ושאלתי את אחד העובדים במה החברה עוסקת. כשהגעתי הביתה פניתי לאותו העובד בלינקדאין, שהסתבר שהיה הבעלים והמנכ״ל, בבקשה להתחבר ו״על הדרך״ גם שאלתי אם הם מחפשים לאייש משרה התואמת את ניסיוני המקצועי. ביקש קו"ח למשרה אחרת."


"דיברנו על נטוורקינג וכל מיני כאלה, החלטתי לשלוח הודעה לחברה שהתחילה עבודה חדשה מה שלומה ואיך בעבודה החדשה, ואז היא אמרה לי שהיא עוד לא עזבה כי לא מצאו לה מחליפה, מפה לשם הציעו לי את התפקיד שלה, שזה קידום משמעותי ממש. העלאה בשכר וכולם הרוויחו. אני מרוצה".


עכשיו אני: "המנחה הקריאה שיר מרגש מאוד. ביקשתי לקבל את שם המשוררת. מאז עקבתי אחריה בשקט בפייסבוק וגם אחרי השירים שהיא כותבת. לאט לאט גם הגבתי בפירגון מהלב ולפתע היא גם הגיבה לי בתודה ושמה לב לנוכחות שלי. באחת הפעמים העזתי uשאלתי אותה, אם יש לה גם מגנטים. הופתעתי לשמוע שאביגיל מגידנה גרוס שמחה על ההזדמנות להגיע ללבבות נוספים. רכשתי ממנה כמות נהדרת של מגנטים עם שיריה שאותם אני מחלקת בסדנאות שלי בתל-אביב."


אלה היו דוגמאות ליצירת קשרים באופן שמתחבר למי שאנחנו בלי מסיכות, קלישאות ושאר ירקות.

יצירת קשרים שמובילה ללמידה, להתנסויות, ליצירת וקידום שיתופי פעולה, להכיר א.נשים מעניינים, לקדם רעיונות ולהגיע למשרה הבאה.

נטוורקינג כמטרה בפני עצמה מייצר לחץ, דחיפות ואפילו בהלה מסוימת, לכן אני ממליצה לך לשאול "מה הצעד הראשון הקטן ביותר שתרצי לעשות, וכיצד הוא יכול לקרב אותך למטרה שהגדרת לעצמך?"


לפעמים הצעד הזה כרוך בתחושה של מבוכה, תעוזה, התגברות על ביישנות ולעיתים חשש של "מה יחשבו ויגידו עליי" וזו הפעולה הראשונה שיש לעשות בקצב ובדרך המתאימה לך.


פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page