נגיש
top of page
  • ayeletyy

על פחד מכלבים, פילאטיס מכשירים ועולם העבודה החדש


אני מפחדת מכלבים. מאז שאני זוכרת את עצמי ברגע שראיתי כלב עברתי לצד השני של הכביש. גם מחתולים אני מתרחקת ממש. לפני יותר מ-14 שנים כשהגדולים היו ממש קטנים (7 ו-4 והקטנצ'יק אפילו לא היה בתכנון) נכנסתי איתם למעלית ויחד איתנו משום מקום הופיע כלב מיד שני הקטנים נצמדו לי לרגליים בסטרס. כשבועיים אחר כך אימצנו את סופי.

אני עדיין המשכתי להירתע ממנה אך לא חששתי. הפחד שלי מכלבים ירד משמעותית. אני כבר לא עוברת לצד השני של הרחוב ולרוב בוחנת את הכלב לפי האדם שמחזיק ברצועה. אני עדיין לא מרגישה נינוחה לגמרי בסביבת כלבים ויש בי דריכות מסויימת. יחד עם זאת והכי חשוב שהילדים שלי אוהבים כלבים והפחד נעלם לחלוטין. הם בכלל לא זוכרים שהיה משהו כזה. גם הקטנצ'יק שנולד לבית עם כלבה ואכל איתה מאותה הצלחת מאוד אוהב ומתחבר לכלבים וביחוד לסופי.

לאחרונה, התחלתי להתאמן בפילאטיס מכשירים ואחד הדברים הקשים בעיני הוא להתגבר על הפחד: הפחד ליפול, הפחד לזוז אחרת, הפחד מלאבד שיווי משקל, הפחד מלשנות את זווית הראיה והכיוון וגם להאמין בעצמי: להאמין שאני מסוגלת להרים יד ורגל באוויר ביציבות, להאמין שאני יכולה לעשות "גשר" בביטחון, להאמין שאני אצליח בקלות לרדת ולעלות מהמיטה בקלילות. ברגע שאני מצליחה לומר לעצמי "את מסוגלת, זה כלום, תעשי זאת" – אני עושה וכך עוד מכשול נופל והביטחון העצמי שלי עולה.

איך פחד מכלבים, חשש מדברים חדשים ופיתוח קריירה קשורים? 🔷עולם העבודה החדש השתנה מהותית מאז שאתם זוכרים בפעם האחרונה שחיפשתם עבודה, אז אין טעם לחפש עבודה כי אתם לא יודעים כלום. תבדקו, תקראו חומרים, תפנו לגורמים מקצועיים. תתחילו ואולי תופתעו לטובה. 🔷אתם רוצים קו"ח מעוצבים אבל לא יודעים איך לעשות זאת. תפתחו CANVA חינמית ותתחילו לשחק. אני יודעת שבהתחלה תתעצבנו ואולי תתבאסו. תגייסו סבלנות ותופתעו לגלות שזה אפשרי. מה כבר יכול לקרות? 🔷האנגלית שלכם לא מספיק טובה ואתם לא מעוניינים במשרה בהייטק או בשוק הגלובאלי אז אין טעם להשתמש בלינקדאין. קחו בחשבון שיש משרות במגזרים שונים כולל חברתיים וגם בעברית בלינקדאין. אפשר לעשות פרופיל נהדר עם גוגל טרנסלייט / מורפיקס פתוח ברקע.

🔷לא חוזרים אליכם מחברה שעברתם שם מס' שלבים רק שלא נעים לכם לשאול מה הסטטוס. תישאלו במייל / בוואטסאפ את המגייסת - מקסימום תקבלו תשובה. הרגשתם בראיון האחרון שמשהו לא עבד לכם וחשוב לכם להבהיר את הדברים – אל תחכו, תיצרו קשר עם המגייסת, תדברו איתה ותבקשו ראיון נוסף. מקסימום תצליחו.

🔷כולם מדברים על צ'ט GPT לחיוב וגם לשלילה. שווה שתבדקו מה זה. שום נזק לא יגרם. להפך. תתקינו, תשתמשו, תיתנסו .

יש הרבה דברים חדשים ומתחדשים בעולם העבודה כיום. אפשר להתעלם מהם, להימנע, "לעבור לצד השני של הכביש" ואפשר גם לבדוק, להיתנסות ורק אח"כ להחליט.

לפעמים המוח שלנו שומר עלינו קצת יותר מדי ולפעמים אין לו כוח להשקיע אנרגיה ביצירת קשרי נוירונים חדשים אז הוא זורע פחדים קטנים בצורה של מחשבות וכך הוא מצליח לעצור אתכם. כדאי שתשימו לב לכך ותעשו כל פעם משהו שמפחיד אתכם ורצוי דברים קטנים כי אחרת המוח ישתק אתכם.

אני בינתיים ממשיכה בפילאטיס, לגבי סופי – רואים שטוב לה.

יש לכם/ן מה להאיר או להעיר?

מוזמנים/ות לכתוב לי, לקבוע פגישה וגם להצטרף להרצאות ולסדנאות המפורטות באתר תחת אירועים הקרובים.

175 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page