נגיש
top of page
  • ayelet254

אני "בטטת כורסה"?

אז גיליתי שכל הסיפור הזה שהאכלתי את עצמי עליו במשך 50 שנה - "אני בטטת כורסה" - לא היה נכון בכלל.  חברה, שמכירה אותי מעל ל-30 שנה, הזכירה לי שאני פעילה מאוד: רצתי 5-10 ק"מ, TRX, אימוני כוח ופונקציונליים, סטודיו סי, מכון כושר עם שיעורים וכיום 3 פעמים בשבוע פילאטיס מכשירים וחלקם עשיתי במקביל ולאורך שנים.  נכון שמדי פעם אני לוקחת הפסקה מהספורט ונחה על הספה.


השיחה הזו גרמה לי לחשוב על הסיפורים שאנחנו מספרות לעצמנו,

על מי שאנחנו ועל מה שאנחנו מסוגלות, מרגישות, עושות

ואפילו על הבטחון העצמי שלנו.אם את אומרת לעצמך, אחרי שעבדת כעשור באותו המקום ומיצית, שאת לא מספיק טובה כדי לעזוב ויהיה לך ממש קשה ולא תצליחי כי הרי היום כולם מחליפים מקום עבודה אחרי שנתיים. 

סביר להניח שתימנעי מלהגיש מועמדות למשרות רבות בייחוד למשרות שאת חושבת שחסר לך משהו לפי תיאור התפקיד.

ואת עשויה להרגיש פחות בטוחה בעצמך כאשר את נמצאת בראיונות עבודה ואפילו תסתפקי במשרות שפחות מתאימות לך ושלא ראויות לך. ואת עלולה או להיתקע באותו המקום עוד 5 שנים או לעבור למשרה שאת תביני תוך זמן קצר שהיא טעות ובעצם הלכת אחורה.

אבל מה עם הסיפור הזה לא נכון?

ובאותו המקום אפילו שהיית עשור, התקדמת במהלך השנים בין תפקידים או שהרחבת באותו התפקיד את תחומי האחריות שלך?

אם זה הסיפור, הרי שתרגישי בטוחה יותר לגשת למשרות שיהיו עבורך מעניינות ויש לך איזשהו גאפ מולן – הרי את מעריכה אתגרים מקצועיים ומחפשת להתפתח. ואז תחפשי משרות שמעניינות אותך ותיגשי לתהליך חיפוש ומציאת המשרה הבאה ממקום בטוח יותר ושיש לך מה לתת.


ואם את בת 40 או 50 ויותר - את רוצה לעשות שינוי תעסוקתי, את מרגישה שמה שאת עושה זה לא זה וכבר לא טוב לך בארגון שבו את נמצאת אבל את אומרת לעצמך ש"את זקנה מדי ונשארת מאחור וזה מאוחר מדי" וככה את מתוסכלת וחשה תקיעות.

אבל מה אם הסיפור הזה לא נכון?

מה אם בתחום שלך הגיל הוא יתרון או שתחליטי שהגיל הוא לא פקטור?

כנראה שתבדקי את המשרות, תתראייני ואף תיגשי בביטחון לשינוי שאת מאחלת לעצמך ולפגישות עבודה. את תעזי ממקום בטוח, תחקרי את התחום ויתכן ותגשימי חלום שהעלה אבק.


מה לעשות כדי לבדוק את הסיפור שלך?

💜תספרי אותו לאנשים שמכירים אותך, רוצים בטובתך ותשמעי את דעתם

💜תשוחחי ותתייעצי עם מאמנת בתחום התעסוקה ותספרי לה את הסיפור שלך (דברי איתי) - מעניין מה היא תגיד

💜תשתתפי במיטאפים / סדנאות שיש בהן נשים נוספות ותקשיבי לסיפור שלך שיתכן וינרמל לך את שלך לדוגמא סדנת חוזקות, הצלחות ומה שביניהן

💜תחזקי את הביטחון העצמי שלך בכל דרך שעובדת לך ותתחילי ברשימה של ההצלחות שלך לאורך השנים


ומה איתי?  קפצתי לחדש את מלאי בגדי הספורט הבלויים משימוש.מוזמנים/ות לכתוב לי, לקבוע פגישה אישית וגם להצטרף להרצאות ולסדנאות המפורטות באתר.

163 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page