נגיש
top of page
  • ayeletyy

מיקוד תעסוקתי

בתור ילדה שגדלה בבת-ים ובאופן קבוע אחת לשבוע, עבר אלטעזאכן עם סוס שעל עיניו רטיות להגבלת שדה הראיה, כדי שלא יתבלבל ותשומת הלב שלו תהיה ממוקדת.

בתקופה האחרונה אני יותר ויותר נזכרת בסוס עם הרטיות ביחוד כשאני יותר מדי ממוקדת במשימות שלי כי אז אני יודעת שאני מפספסת הזדמנויות.לאחרונה, אני מנחה סדנה תהליכית בירושלים, כך שאחת לשבוע אני מגיעה לירושלים ממש ממש מוקדם, יושבת בקפה, עוברת על החומרים עד לתחילת הסדנה. נהנית בסדנה. וכשהסדנה מסתיימת אני "טסה" לרכב כדי לחזור ליבנה לפני הפקקים.

אחרי המפגש השני פתאום "ירד לי אסימון" אני בירושלים – י ר ו ש ל י ם. הסדנה היא ברחוב בן יהודה ואני מחנה ברחוב אגריפס. תרימי את הראש, תסתכלי מסביב, תלכי לאט, תנשמי.

ואז ראיתי: את ציורי הקיר, את השלט לכיוון מדרחוב מחנה יהודה, את המגוון הבין תרבותי, את בעלת הקפה עם המבטא האמריקאי, את הסיורים המודרכים, את הבניינים, את האנרגיה האחרת. נשמתי. ואז גם שמתי לב לחנות צמר מיוחדת ואפילו התפנקתי בגליל צמר בצבע טורקיז כי כבר מזמן הבטחתי לעצמי לחזור לסרוג רק שכבר שכחתי בכל זאת עברו 30 שנים.

גם כשאתם מחפשים עבודה, במשימתיות, בנחישות ובמיקוד רב, כדאי שמדי פעם תעצרו כי אולי, אולי אתם מפספסים וכדאי לכם מדי פעם להתפזר, להתבלבל ולהיות פתוחים להזדמנויות אחרות, שאתם לא פנויים לראות.

דוגמאות - מה לעשות אחרת?

1.     תעשו רשימה של חברות שבא לכם לעבוד בהן ממגוון סיבות ותתחברו לאנשים שם באמצעות הלינקדאין

2.     תחפשו משרות לפי טקסט / תכולת תפקיד ולאו דווקא לפי השם, בייחוד כשכל יום נולד שם חדש לאותה המשרה בדיוק.

3.     תדברו עם אנשים לא מהתחום שלכם, תשאלו אותם שאלות ותתעניינו בעשייה המקצועית שלהם, בתחום שלהם. אתם תופתעי לגלות שהם יחדשו לכם.

זה בסדר להתמקד ואני ממש בעד מיקוד, רק רגע אחד לפני – תתבלבלו ואז תכניסו בהירות כזו שתאפשר לכם גם לקבל הזדמנויות חדשות.

ולא רק בחיפוש עבודה אלא בחיים: תרימו ראש, תסתכלו מסביב בייחוד למקומות שקודם לא היו בתשומת הלב שלכם.


מוזמנים/ות לכתוב לי, לקבוע פגישה אישית וגם להצטרף להרצאות ולסדנאות המפורטות באתר.

225 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page