נגיש
top of page
  • ayeletyy

לסלול תוך כדי תנועה ?

יש אנשים שיש להם את חיידק המנכ"לות, הם יודעים בדיוק מה הם רוצים והם סוללים את הדרך לשם, כך שכל הבחירות שלהם מכוונות מטרה רק שלא כולם ככה וברגע שאני שומעת משפט של "את לא יודעת מה את רוצה, איך את יודעת מה הצעד הבא שלך?"

מעולם לא היתה לי תוכנית מסודרת וגם עכשיו אין לי מושג לאן אני הולכת, פרט לעובדה שאני מרגישה שאני מתקדמת. בעבר כשהייתי בצמתי קבלת החלטות קרייירה החלטתי מהבטן: האנשים נחמדים, יהיה לי מעניין, האווירה טובה, לאן פני הארגון, מסתדר לי עם שיקולים נוספים בחיי, שיהיה לי משמעותי ושיהיה לי כיף להגיע אליו בבוקר.כמה פעמים שמעת את המשפט "אין לך תוכנית של מה הדבר הבא אז בעצם זה לא משנה במה תעבדי, הרי זה לא שזה יקדם אותך לאנשהו ולכן תבדקי מי משלם יותר וכך תחליטי וזהו".

אני זוכרת שבאחת הפעמים הגיעו לקו הגמר 2 ארגונים ואז המנכ"ל של ארגון אחד עשה דבר מאוד טריוויאלי עבורו, הוא בדק עלי המלצות מבלי לבקש ממני ממליצים ודווקא עם מישהו שכלל לא היה ברשימת הממליצים שלי. לאחר השיחה הוא מיד התקשר אלי ואמר "בדקתי עלייך המלצה עם XX ואני רוצה שתתחילי לעבוד איתי". נאלמו לי המילים. "את תהיי מרוצה, זה השכר, מתי תוכל להתחיל?" אמרתי לו שאני רוצה לחשוב ולחזור אליו. ואז הבנתי, זה אדם שאני לא רוצה לעבוד איתו.

הודעתי לו תשובה שלילית שאותה הוא לקח באופן אישי וכועס. אני סגרתי עם המקום האחר. הסיפור הזה הולך איתי במובן, שהוא חלק מהדרך שאני סוללת לעצמי תוך כדי תנועה. כל כך חשובים האנשים שכדאי שנבדוק עם מי אנחנו נעבוד והאם אנחנו רוצים לעבוד איתם. אצלי המשפט הזה עשה את כל ההבדל ויתכן שהסימנים כבר היו שם קודם רק שאני לא ראיתי אותם או שאולי לא רציתי לראות.


נחזור לבנייה של מסלול קריירה, אז אין לי איזשהו חלום נשגב שאני רוצה להגשים ותכל'ס המשפט הקלישאתי של וולט דיסני "אם אתה חולם את זה - אתה יכול לעשות את זה" מפחיד אותי מאוד כי אין לי משהו שחלמתי עליו ואני רוצה לעשות.

בקיצור, מה את רוצה לעשות בעוד חמש שנים? אין לי שמץ, אני לא יודעת

איך את יודעת מה השלב הבא? הדרך מתגלה בפני צעד אחר צעד

איך את יודעת איזה בחירות עומדות בפנייך? בכל פעם אני בודקת מחדש

אם את לא יודעת מה המטרה שלך אז איך תהיי שלמה עם ההחלטה? אני בודקת את המהות ופחות את הכותרת של התפקיד

בעצם יש מספר אפשרויות לניהול העשייה המקצועית שלך:

הראשונה, את יודעת שאת רוצה תפקיד מסויים ולכן כדאי לך לבנות גאנט מסודר של ניהול קריירה שיביא אותך אליו כולל חלופות

השנייה, את לא יודעת ולא מעניין אותך ולכן כדאי לך לזרום עם מה שיש או כל דבר שעושה לך טוב כי גם לא להחליט זו בחירה ולפעמים מתאהבים בדבר לאחר שבחרנו אותו או בחרו עבורנו באותה נקודה העיקר שתרגישי טוב מאוד בפנים.

השלישית, לחלק למקטעים קטנים ולכן כדאי לך לסמן מטרות קטנות-בינוניות ולהתקדם. את רואה משהו שאת מבינה ואולי גם מרגישה שאת רוצה מהסיבות המתאימות לך - שימי אותו מולך כתוצאה שאת רוצה לצאת איתה בעוד זמן מסויים ותסללי את הדרך הקרובה לשם.

הרביעית, שילוב של השלוש. בתקופות שונות מתאימה אפשרות אחרת כיוון שלפעמים את רוצה משהו ולאחר שאת משיגה אותו את מבינה שזה ממש אבל ממש לא מה שרצית וציפית ואז מתחיל בלגן אחר

החמישית, אני לא יודעת מהי רק שאני די בטוחה שזו הדרך של כל מי שהאפשרויות 1-4 לא נראו לה מתאימות


בבקשה אם אומרים לך משפטים דומים או זהים: את לא יודעת מה את רוצה אז כדאי שתיתאפסי על עצמך וכלמיני כאלה - תזכרי, לאנשים כוונה טובה מאוד רק שהם לא את, ולך יש את הדרך שלך

150 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page