נגיש
top of page
  • ayeletyy

תקיעות בקריירה

"אני מרגישה תקועה כבר הרבה זמן, אני לא יודעת מה איתי"

"אני לא מתקדם, המנהל שלי בכלל לא רואה בי כאופציה לקידום לראש צוות"

"ניסיתי הכל, כבר שנתיים שאני לא מצליח"

"אני תקועv, ובעוד שבוע אני בחו"ל. אני לא יודע, מה עוד לעשות"

"בכל בוקר אני מכריחה את עצמי לקום לעבודה, אין לי כוח לזה, אני חנוקה"

"אני מרגישה שאני סותמת חורים במקום לעשות משהו עם עצמי"ככה בדיוק נראית ומרגישה תחושה של תקיעות, אין התקדמות, חוסר תזוזה, שהאוויר מפסיק לזרום ויש מעין מחנק.

תקיעות זו תחושה שאין התקדמות, פרשנות שלנו למצב הקיים – זה לא באמת המצב העובדתי.

תקיעות יכולה להגיע כאשר:

1. יש פער בין המציאות שלכם לאמונות שלכם: "אני חשבת בחברה וכבר מזמן יכולתי להיות סמנכ"לית כספים. עדי שסיימה איתי כבר מזמן סמנכ"לית"

2. יש פער בין הרצונות שלכם לבין התוצאות בפועל: "אני רוצה להתחיל עבודה חדשה אני כבר מחפש זמן רב. ציפיתי לתהליך מהיר וזה לא המצב"

3. יש פער בין מי שחשבתם שאתם לבין מי שאתם חושבים שגיליתם שאתם או שאמרו לכם שאתם: "הוא אמר לי שאני לא מתאימה להיות מנהלת, שאין לך כישורים בינאישיים. מי שמדבר"

4. יש משהו שלא ציפיתם שיקרה ואתם בשום אופן לא רוצים שיקרה והוא קורה: "אני לא מאמינה שקידמו אותה להיות המנהלת המצב שלי נהיה גרוע יותר"

ואז אין התקדמות, אין תזוזה – יש תחושה של תקיעות כי ניסיתם הכל ולא הצלחתם – המצב לא טוב

במצב כזה, תבדקו:

1. מה השתנה בחיים שלכם? מה השתנה בסביבה? אולי יש הסבר חיצוני שלא קשור אליכם?

2. אתם נמצאים בשגרה? אתם יחסית נמצאים באזור הנוחות שלכם? לכן אין שום צורך וכדאיות לעשות שינוי כי שינוי כרוך בלעשות דברים אחרת, דברים שאתם לא מורגלים בהם.

3. יתכן ואתם מרוויחים מהמצב של התקיעות? יש לכם תירוץ להישאר במקום? אתם לא צריכים להתאמץ? אם יש רווח כלשהו אפילו משני וקטן זה בדיוק הזמן לבדוק מהו.

הפתרון?

תכל'ס אין לי קסמים פרט למספר נקודות למחשבה וגם פעולות: 1. תיקחו אחריות - אחריות על המצב שלכם. לכן האחריות היא שלכם בלבד לצאת מהנקודה שבה אתם נמצאים אז אל תאשימו אחרים (אם אתם עושים זאת). רק אתם יכולים לזוז מהתקיעות אי אפשר להזיז אתכם בכוח.

2. תכניסו תנועה בתחומים אחרים בחייכם, לדוגמא: תתחילו לצעוד פעם בשבוע ותגבירו או תתחילו להתנדב תעזרו לאחרים.

3. תכניסו לעצמכם לראש שתקיעות זו פרשנות למצב ואולי תקראו לזה בשם אחר, למשל: הזדמנות לשינוי ולמידה. מה אתם רוצים אולי צריכים ללמוד או לעשות כדי להפוך את המצב שלכם להזדמנות אמיתית?

4. תקשיבו לאנשים אחרים, מה הם היו עושים במצבכם? ואז תזכרו, הכוונה של כולם טובה רק שהם לא במקומכם ואז תבחרו, תבחרו מה הכי מתאים לכם לעשות במצב שבו אתם נמצאים?

5. קחו בחשבון שתקיעות היא נקודה על ציר הזמן בחיים. אתם במסע, בדרך, בתהליך וגם לתקיעות יש מקום. המצב קשה, קשוח ועדיין תקחו כל יום ביומו ותעשו צעדים קטנים שמתאימים לכם.

6. לפעמים התקיעות מובילה לאדישות כלפי המצב שבו אתם נמצאים. לא איכפת לכם, הרגש של האיכפתיות כבר לא משחק תפקיד, אתם מעבירים את הזמן. גם האדישות הזו הרסנית עבורכם והיא חלק מהתקיעות כי היא משאירה אתכם במצב הנוכחי שיתכן שבעוד מספר שנים תלקו את עצמכם שהייתם אדישים זמן כה רב.

7. אתם חלק מהבעיה? לכן אתם הפתרון. תקומו לעשות. אין לכם כוח / אנרגיה לעשות תיקחו עזרה חברית / מקצועית שמתאימה לכם.

אתם לא במצב של תקיעות? התחושות האלה ממש לא מדברות אליכם? מצויין סימן שאתם בתנועה.

ולכן זה בדיוק הזמן שלכם לחשוב ואולי גם לתכנן קדימה, כדי שלא תגיעו לשם.


יש לכם/ן מה להאיר או להעיר?

מוזמנים/ות לכתוב לי, לקבוע פגישה וגם להצטרף להרצאות ולסדנאות המפורטות באתר תחת אירועים הקרובים.

323 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page